Co wiedzieć o przebarwieniu na ciemnej skórze

Przekładnia nadpigmentacji jest powszechne w ciemnej skórze i występuje, gdy obszar skóry staje się ciemniejszy niż otaczająca skóra, zwykle w łatce lub plamie. Zazwyczaj jest to dłuższe i trudniejsze do leczenia w ciemniejszych niż lżejszych odcieniach skóry.

Według Skin of Color Society, ponad 65% Afroamerykanów doświadcza objawów przebarwienia z powodu uszkodzenia skóry lub podrażnienia.

Herpigmentacja nie jest szkodliwa, ale może powodować, że niektórzy ludzie odczuwają niepokój lub samoświadomy swój wygląd.

Ten artykuł analizuje przebarwienia ciemnej skóry i jej przyczyn. Omawiamy również, w jaki sposób lekarze diagnozują przebarwienia oraz potencjalne metody leczenia i zapobiegania.

Co to jest przebarwienia?

Skóra zawiera melanocyty – komórki wytwarzające melaninę, które nadają skórze jej kolor. Herpigmentacja zdarza się, gdy zbyt dużo pigmentu osiada w niewielkim plamie w skórze.

Herpigmentacja może być w wielu postaciach. Wspólne przykłady obejmują:

 • Lentigines – powszechnie znane jako plamy wątroby lub plamy wiekowe
 • Melasma – łatki ciemnej skóry z powodu zmian hormonalnych
 • piegi – piegi – piegi – piegi – Małe brązowe plamy, często w obszarach widocznych dla ekspozycji na słońce
 • Przestępczość po zaprzestrzeniu-przebarwienie po uszkodzeniu skóry

Hipperpigmentacja może się pogorszyć po ekspozycji na słońce, gdy melanina pochłania Promienie UV. Krem przeciwsłoneczny może pomóc w ochronie przed dalszym przyciemnieniem przebarwień. Krem przeciwsłoneczny musi być szeroko spektrum, który blokuje promienie UVA i UVB.

Jak wygląda opticren gemini hiperpigmentacja na ciemnej skórze?

Hiperpigmentacja wydaje się ciemniejsza niż otaczająca skóra i jest ogólnie płaska .

Zaburzenia pigmentu skóry są powszechne u osób kolorowych i jednej z pięciu najlepszych dolegliwości dermatologicznych wśród osób pochodzenia afrykańskiego.

Odbarwienie może wynikać z czynników dziedzicznych, takich jak piegi lub trauma do skóry, leków lub hormonów. Kształt i kolor różnią się w zależności od przyczyny, ale zazwyczaj pojawia się brązowy lub brązowy, niebieski lub czarny.

Harmonpigmentacja może wystąpić w dowolnym miejscu na ciele. Może to być bardziej rozpowszechnione, gdy zdarza się to jako reakcja na lek lub zlokalizowany po urazie skóry.

Herpigmentacja może wyglądać inaczej w zależności od przyczyny i skóry jednostki. Zwykle występuje po urazie skóry, takim jak:

 • Rashes
 • Ukąszenia owadów
 • Ścieżki

Diagnoza

Aby zdiagnozować hiperpigmentację, pracownik służby zdrowia sprawdzi obszary, w których skóra jest ciemniejsza niż otaczająca ją skóra. Następnie będą dążyć do ustalenia przyczyny przebarwienia.

Pracownik opieki zdrowotnej może zapytać o postęp przebarwienia, obecnych leków, diety i wszelkich innych objawów. Mogą również przeprowadzić badanie fizykalne i przyjmować biopsję, aby wykluczyć ciężkie warunki, takie jak rak skóry.

Inne testy mogą obejmować:

 • Test funkcji tarczycy
 • Test lampy drewnianej
 • Test KOH
 • Test stymulacji hormonu adrenokortykotropowego

Leżącą podstawową przyczyną hiperpigmentacji jest ogólnie początkowym przebiegiem działania , a następnie opcje rozjaśniania zaciemnionych obszarów.

Zabiegi

Leczenie ciemnych plam będzie zależeć od przyczyny.

Jeśli środek miejscowy, taki jak produkt do pielęgnacji skóry lub włosów, podrażnia skórę i powoduje wypryski, osoba powinna przestać z niego korzystać. Podrażnienie zwykle ustępuje, a zaciemnione obszary powinny z czasem zanikać, ogólnie 6–12 miesięcy na przebarwienia na powierzchni skóry.

W przypadku przebarwienia głęboko w skórze, może zająć lata, aby zaciemniony kolor zniknął . Te plamy mogą być niebiesko-szare do szarego koloru lub znacznie ciemniejsze brązu niż reszta skóry.

Podczas gdy przebarwianie zanika, ludzie powinni używać kremów przeciwsłonecznych o szerokim spektrum, aby chronić ten obszar. Krotek przeciwsłoneczna powinna być SPF 30 lub wyższa i zawierać tlenek tytanu lub tlenku cynku. Produkty, które mogą zniknąć z przekładni, są dostępne bez recepty (OTC), a ludzie powinni je używać obok kremu przeciwsłonecznego o wysokim SPF. Produkty do przebarwienia często zawierają składniki, takie jak:

 • Kwas azelainowy
 • Kwas glikolowy
 • Kwas kojowy
 • Witamina C

Lekarz może dostosowywać poziomy leków w celu przebarwienia z leków lub hormonów, aby upewnić się, że się nie pogarsza.

Przyczyny

Potencjalne przyczyny przekładni

 • Ekspozycja na słońce
 • Niektóre leki
 • Zmiany hormonalne
 • Uraz skóry

Różne przyczyny mają różne wzorce identyfikacyjne. Na przykład:

 • Zmiany hormonu: Zmiany w hormonach pojawiają się jako maska ​​w dolnej części twarzy i czoła.
 • Uraz skóry: reakcja na uraz skóry jest Widoczne w punkcie urazu.
 • Reakcja leków: odpowiedź skóry na leki może być bardziej rozpowszechniona w całym ciele.

Pracownik opieki zdrowotnej może dążyć do wskazania przyczyny przebarwienia poprzez konsultacje i stwórz plan leczenia.

Zapobieganie

Strategie zapobiegania przebarwieniom zależą od przyczyny.

narażenie na słońce wywołuje melanocyty do wytworzenia Więcej melaniny, ciemne obszary przebarwienia. Korzystanie z kremu przeciwsłonecznego jest kluczowym krokiem w zapobieganiu przebarwienia i spowalnianiu jego postępu.

Jeśli produkty do pielęgnacji włosów powodują przebarwienia, zatrzymanie ich użycia lub przejście na inny produkt może powstrzymać jego postęp.

osoby doświadczające Odbarwienie od zmian hormonalnych może skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia planu leczenia.

Perspektywy

Osoby z przebarwienia mogą chcieć spróbować zmieniać produkty i używać produktów przeciwsłonecznych lub produktów OTC w celu rozwiązania odbarwienia. Blakanie dzieje się powoli, w ciągu 6–12 miesięcy lub może zająć lata na ciemniejsze obszary.

Jeśli obszary przebarwienia nie zanikają lub dana osoba ma podejrzenie podstawy zdrowia, powinna skonsultować się z pracownikiem służby zdrowia w sprawie opracowania A Plan leczenia.

Podsumowanie

Harmonpigmentacja na ciemnej skórze będzie się ciemniejsza niż otaczająca skóra, mała lub duża, w zależności od przyczyny. Uraz skóry, leków, hormonów i ekspozycji na słońce może powodować przebarwienia.

Przebarwianie jest powszechne na ciemnej skórze i może być trudne do leczenia. Nie jest to fizycznie szkodliwe, ale może powodować znaczący wpływ psychiczny dla niektórych osób.

Leczenie przekładni na hiperpigmentację jest dwojakie. Lekarz zidentyfikuje i leczy przyczynę przebarwienia i przepisuje zabiegi rozjaśniające. Lekarz może również zalecić bariery ochronne, takie jak filtr przeciwsłoneczny.

Wiadomości medyczne mają dziś ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z recenzowanych badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism medycznych i stowarzyszeń. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając naszą politykę redakcyjną.

Contents